צוללים קדימה

כנראה שצריך לנשום עמוק ולפתוח עוד עונה של כדורגל ישראלי.
היי, אני אולי חייב לעשות את זה (כי יש לי בלוג ספורט וזה), אבל אני לא חייב לאהוב את זה.

הכי פחות גרועים
תקשורת הספורט חתכה, ובצדק, את מכבי חיפה על פתיחת העונה האיומה שלה. אותה תקשורת גם ביקרה את מכבי ת"א על היכולת שהציגה בשני המשחקים שלה, ובייחוד על המשחק אמש (0:1 על מכבי נתניה) בטענה ש"זה לא יספיק לאליפות".
מכבי חיפה אכן צריכה לקחת את עצמה בידיים, אבל לזכותה ייאמר שהיא התחילה את המסע שלה העונה עם משחקים נגד שתיים מהקבוצות הטובות בליגה, שלא נעים להפסיד להן, אבל גם לא נורא. גם מכבי ת"א לא שיחקה נגד נמושות, והיא אפילו ניצחה פעמיים, ולדעתי היא בחלט מועמדת בכירה לאליפות – אולי אפילו הכי בכירה (קשה לי לראות את קריית שמונה רצה ביכולת גבוהה גם בליגה וגם באירופה).
אז מה בשורה התחתונה? אותה מסקנה שאני מציג תמיד: זו ליגה חלשה, ולא צריך להיות טוב כדי לזכות באליפות. מספיק להיות הכי פחות גרוע. אה, ועוד משהו: אני לא זוכר בימי חיי אליפות של מכבי ת"א שבה היא דרסה את הליגה עם רביעיות וחמישיות (זה יותר התחום של מכבי חיפה). כך בדיוק נראו כל האליפות של מכבי ב-20 השנים האחרונות: הרבה 0:1-ים קטנים ומשמימים.

הליגה השנייה
אני לא מקבל את הגישה הגורסת כי עדיף לקריית שמונה לשחק בליגה האירופית הצנועה-יותר מאשר בליגת האלופות. לק"ש היתה הזדמנות אולי-בלתי-חוזרת לעשות גם היסטוריה פרטית וגם סנסציה קטנה בקנה מידה אירופי, ובעיקר – הזדמנות להתמודד מול אימפריות ולעלות על הדשא של כמה מהאצטדיונים הטובים בעולם. לא שאני מזלזל באתלטיק בילבאו, ליון וספרטה פראג, אבל מספיק כבר עם מס השפתיים הזה: תמיד עדיף לשחק בליגת האלופות.

הקיר החדש של תא הכבוד באיצטדיון ר"גראש בקיר
אתמול, כהכנה לפתיחת מוקדמות גביע העולם והמשחק הביתי הקרוב נגד רוסיה, פרסמה ההתאחדות לכדורגל באינסטגרם ובדף הפייסבוק שלה, תמונה מוזרה-משהו (ראו משמאל, לחצו להגדלה) עם הכיתוב: "ככה נראה תא הכבוד החדש באצטדיון הלאומי ברמת גן. מה דעתכם?"

את דעתי המנומקת אתם יכולים לקרוא בתגובות שמימין לתמונה (לחצו להגדלה, כן?). מה שמעניין יותר זו תגובת ההמשך של אנשי המדיה החברתית של ההתאחדות (גם שם, מימין לתמונה), שהבהירה לאוהדים הכועסים כי מדובר רק בקיר החדש של תא הכבוד, ולא בתא כבוד חדש. עדיין לא ברור איזו תועלת או בשורה יש בכך לאוהדים, שגם בקמפיין הקרוב של הנבחרת ימשיכו להידחס במכלאות הבקר המתפוררות של ה"איצטדיון" הלאומי. נו טוב.
ידידי אבה"ל (כן, מזכיר קצת אהבל) סיכם זאת היטב: "זה נראה כמו קיר הכניסה ל'יד ושם'".

שלכם, בחזירות
התקשורת בספרד מדווחת כי כריסטיאנו רונאלדו דורש מריאל מדריד שדרוג בשכרו. לא, הוא לא רוצה הצמדה רטרואקטיבית למדד המחירים לצרכן, או עדכון שכר לפי שער היורו החדש – הוא דורש העלאה של 150 אחוז – מ-10 מיליון יורו בעונה, ל-25 מיליון. עכשיו, זכותו לדרוש. זכותה של ריאל לשלם לו את הסכום הזה. זכותה גם לסרב ו/או למכור אותו למנצ'סטר סיטי, שמוכנה לשלם 95 מיליון ליש"ט. שוק חופשי, לא? הבעיה היא, כרגיל, במסר החזירי שזה מעביר – בעיקר בימים של אי יציבות כלכלית באירופה. והכי עצוב: כדי שריאל תוכל לממן את תוספת השכר הזאת, או כדי שהסיטי תוכל לשלם תמורת ההעברה, הן יצטרכו "לעדכן" גם את מחירי הכרטיסים או החולצות או שניהם, שכבר כיום הם מופרזים ולא בדיוק בהישג ידו של האוהד הממוצע. איך האוהדים יכולים להמשיך להריע לשחקנים האלה?

2 thoughts on “צוללים קדימה

 1. ערן ר

  ברור שתמיד עדיף לשחק בליגת האלופות. השאלה מאיזה כיוון מסתכלים על זה – אם מהכיוון של יוני (חודש יוני 2012, הכוונה), שבה ק"ש הייתה לא מדורגת בסיבוב השני ומטרה ראויה הייתה לעבור את הסיבוב הזה כדי להבטיח לקבוצה לפחות עוד 4 משחקים באירופה (עם ההכנסות הנלוות לכך); או מהכיוון השני, של ספטמבר, אחרי שק"ש עברו את ז'ילינה ובאקו, וכמעט יכלו לביילורוסים, וזאת כמעט החמצה שהם לא על אותו מגרש עם באיירן, ולנסיה וליל.

  זה לא שעדיף לק"ש לשחק בליגה האירופית. ברור שעדיף לשחק בליגת האלופות כמעט מכל הבחינות (כסף, יוקרה וכו'). ביחס לתקוות בתחילת העונה (הנ"ל), ואחרי שעברו את באקו והבטיחו עונה אירופית של (לפחות) 10 משחקים + הכנסות משלב בתים זה או אחר, זאת הצלחה כבירה.

  1. ישי רוזנבאום

   בוודאי שזו הצלחה. ליגת אירופה היא גם פיצוי ראוי בהחלט לנושרות מליגת האלופות.
   המקטע הזה התייחס בעיקר לדיבורים שהיו עוד לפני המשחקים מול באטה בוריסוב, לפיהם עדיף לקריית שמונה לשחק בליגת אירופה, בין היתר כי בצ'מפיונס היא עלולה למצוא את עצמה מושפלת וחבוטה.
   גם אם זה נכון, עדיף להיות מושפלת וחבוטה בצ'מפיונס מאשר מושפלת וחבוטה בליגת אירופה… לפחות מקבלים הרבה יותר כסף על זה.

סגור לתגובות.