מופע שנות ה-90

הגעתי למסקנה שקשה לי לכתוב על האולימפיאדה, משום שקשה לי לעקוב אחריה. למרות שאני צופה כל יום בשעות על גבי שעות של שידורים מלונדון, אני לא מרגיש שאני באמת עוקב אחרי המשחקים האולימפיים. מישהו צריך להגיד את זה: יש שם יותר מדי התרחשויות בשביל סיקור טלויזיוני רצוף (או במקרה הגרוע יותר: יש הרבה מוקדי התרחשות פוטנציאליים, אבל באף אחד מהם לא קורה משהו מעניין), וקשה לי להתמקד ולעקוב אחר המקצועות החביבים עלי.

אני מאוכזב.
לפני 20 שנה חשבתי שבמאה ה-21 כבר יהיה אפשר לבחור בדיוק במה אנחנו רוצים לצפות: לזפזפ בנוחות בין שיט לכדורסל, לקפיצות סוסים או לאתלטיקה. ושגם באתלטיקה, למשל, נוכל לבחור אם לצפות בהטלת כידון או במוקדמות הקפיצה לרוחק. בפועל, אנחנו עדיין כפופים להחלטותיו הגחמניות של איזה במאי ברוממה (או ביורוספורט), שבעצמו כבול לשיקולים של איזה במאי משועמם בלונדון, שמתחשק לו עכשיו להתמקד בריצת 3,000 מכשולים משמימה ולא בתחרות הקפיצה במוט המלהיבה.

באשר להיצע באינטרנט, שכביכול נותן חופש בחירה גדול יותר, אז בואו נודה על האמת: גם ב-2012, שידורים חיים באינטרנט זה עדיין לא זה, וגם אפשרויות הבחירה בעייתיות. בהנחה שאתה לא מחובר בכבל אופטי ישירות לשדרת האינטרנט המרכזית, אתה זוכה לחוויה מפוקפקת של סטרימינג לא-יציב (שתמיד נתקע באמצע האקשן) ותמונה מפוקסלת ומרוחה. וגם התפריט של הבחירה לא אמין ולא מדויק, כי הוא תלוי בהקצאה של הלוויינים או במחזור הירח או במועדי הגאות והשפל או השד יודע מה. איפה האחראי על האינטרנט כשצריך אותו.
אה כן, ולא הזכרתי את זה שהשידור באינטרנט נמצא בפיגור של כמה שניות טובות (לפעמים אפילו כמה דקות) בהשוואה לשידור בטלויזיה: אתמול, למשל, צפיתי בעבודה בתרגיל הקרקע של אלכס שטילוב, והבנתי שהוא פספס את המדליה עוד לפני שראיתי את זה על המסך, בגלל קריאות האכזבה שהגיעו מהקפטריה (שם צפו שאר העובדים בשידור הטלויזיוני).

לטעמי, הכוח הגדול של האינטרנט הוא עדיין לא בשידורים טלויזיוניים, אלא דווקא בזרימה המהירה של מידע טקסטואלי. בסופו של דבר אני מקבל את האינפורמציה המהירה, המעודכנת והברורה ביותר באמצעות אתר האולימפיאדה או האפליקציה הסלולרית שלהם. ברוב השיוטים של לי קורזיץ, למשל, "צפיתי" באמצעות טבלה פשוטה באתר, שבה ניתן לראות את הזמנים והמיקומים של השייטות בזמן אמת. אפילו מצאתי את עצמי קופץ משמחה מול מסך המחשב, כש"ראיתי" את קורזיץ חוצה ראשונה את קו הסיום.

עכשיו בוודאי יקום מישהו מקוראיי (יש לי חשד עמום לגבי זהותו. כן, אתה יודע שזה אתה) ויגיד לי שאפשר להתקין איזו צלחת לווין ב-2,000 שקל ולקלוט 10,000 ערוצים מ-200 מדינות, ושבכלל כדאי שאפסיק להיות פראייר ואחסוך את ה-300 ומשהו שקל בחודש שאני משלם ל-yes. די, מספיק עם זה, אני לא רוצה לעבוד או לחשוב יותר מדי בשביל הספורט שלי. אני רוצה לצנוח לכורסה אחרי יום עבודה, לקחת את השלט ליד ולזפזפ בנחת בין התעמלות לשחייה ובין כדורמים למירוצי אופניים. מה כבר ביקשתי.

10 thoughts on “מופע שנות ה-90

 1. ערן ר

  קם אחד מהקוראים ואומר שכדאי להתקין צלחת. הנה, הדבר נעשה. זה טוב, אלא שזה לא לעצלנים.

  אלא שמאז שדיברנו על זה, התעצלתי גם אני ואת הסיקור הטלוויזיוני גם אני רואה בערוצים המקובלים, ותלונותיי הם כתלונותיך. אפילו לא בחנתי את שרידי הערוצים בצלחת (הדורשת תיקון ולא מקבלת) בשביל לראות מה קורא.

  דווקא מהאינטרנט אני מרוצה, במיוחד בסלולרי, שאני יכול לשים מולי בעבודה עם אוזניות ולבחור באופן רנדומלי תחרות בלי קריינות.

  1. ישי רוזנבאום

   יודע צדיק נפש בהמתו…

   אצלי האייפד פתוח על השולחן בעבודה עם השידור של ערוץ 1. בלי סאונד כמובן. וגם אני מרוצה – איכות התמונה טובה והסטרימינג די רציף (נראה מה יהיה מחר, בשיוט המדליות של קורזיץ, כשכל עם ישראל יסתער על האתר). אז ברור שזה לא כמו בשנות התשעים, אבל זה עדיין לא מימוש של ההבטחה לחופש בחירה מוחלט ונוח.

   1. ערן ר

    בסך הכל הגבתי לאתגר.

    יש את eurovisionsports.tv, שאמנם לא בדיוק אומר מה משדרים איפה, אבל הוא די יעיל.

    1. ישי רוזנבאום

     כן, אני מכיר אותו. הבעיה היא שהוא לא עובד באייפד. האתר של ערוץ 1, כמה מפתיע, דווקא כן.

 2. אורי

  איכות השידור של ערוץ 1 באינטרנט היא מתחת לכל ביקורת – שלא לדבר על איכות השידור ועל העובדה שהם מפספסים באומנות כמעט כל שידור של בחורינו הטובים.
  הא לא, סליחה – את השחייה הצורנית היום הם לא פספסו

  1. ישי רוזנבאום

   האמת שהאיכות באייפד דווקא לא רעה – יותר טובה מאשר במחשב הביתי. יתכן וזה גם תלוי באיכות המסך ובכרטיס המסך.
   בקיצור, תפסיק להתקמצן על הציוד (-:

   1. אורי

    דווקא אייפד יש לי – אבל לא ניסיתי לראות בו את ערוץ 1.
    אני אזכור את זה לאולימפיאדה הבאה…

סגור לתגובות.